Какво унижение!

Какво унижение! Снимка: Getty Images

Ливърпул нанесе историческо унижение на Манчестър Юнайтед и унищожи "червените дяволи" с 5:0 насред "Олд Трафорд" в дербито на кръга от Висшата лига.

Това е най-убедителната победа на "мърсисайдци" на стадиона на противника в дългата история на това съперничество.

Играчите на Юрген Клоп не показаха милост и забиха 4 гола още през първата част срещу безпомощния си съперник, а звездата Мохамед Салах блесна с хеттрик.

Представянето на Юнайтед доказа, че когато и да бъде уволнен мениджърът Оле Гунар Солскяер, ще е твърде късно.

Наби Кейта сложи началото на головата фиеста още в 5-ата минута след асистенция на Салах при атака, която показа пълната неадекватност в начина, по който домакините опитваха да пресират.

В 13-тата минута резултатът вече беше 2:0, след като Магуайър и Шоу се попречиха в опита си да изчистят една топка, Диого Жота получи прострелен пас от Трент Александър-Арнолд отдясно и засече във вратата.

След 30-ата минута дойдоха моментите на Салах, който първо засече с десния крак пас на Кейта за 3:0, а в последните секунди на първата част вкара и четвърти гол.

"Олд Трафорд" изпрати своя тим с освирквания, а някои фенове напуснаха стадиона още тогава.

За пръв път в Премиър лийг се случваше Юнайтед да изостава с 4 гола на полувремето.

Малко след подновяването на играта унижението продължи. Салах оформи хеттрика си след поредната бърза атака и брилянтен пас на Хендерсън с външен фалц.

После Кристиано Роналдо също получи зад отбраната на съперника и отбеляза класен гол с удар в далечния ъгъл, но ВАР се намеси и го отмени за микроскопична засада на португалеца.

Нещата продължиха да се развиват по възможно най-кошмарния начин за домакините и Пол Погба беше изгонен за много грубо влизане с бутоните напред. Французинът се беше появил на почивката, но изкара само 15 минути на терена.

Кейта пък трябваше да напусне на носилка със съмнения за сериозна контузия.

Впоследствие темпото спадна, но Ливърпул остана по-добрият тим на терена и Давид де Хеа трябваше да спасява вратата си от шести гол след далечен удар на Александър-Арнолд.

Единсон Кавани пък уцели гредата от чиста позиция и пропусна да се разпише почетно за домакините.

С успеха "мърсисайдци" натрупаха 22 мача без загуба във всички турнири, а Салах се разписа в десети пореден двубой.

Хеттрикът на египтянина беше първи за противников играч на "Олд Трафорд" от този на бразилеца Роналдо през 2003 г. с екипа на Реал Мадрид. Ливърпул пък не беше вкарвал 5 гола на Юнайтед от 1936 г.

В класирането Ливърпул остава втори, на точка зад лидера Челси, докато Юнайтед вече е едва на седмата позиция, на 8 т. от върха.