Късметлийски гол за Меси. Аржентина е на финал на Копа Америка (видео)

Късметлийски гол за Меси. Аржентина е на финал на Копа Америка (видео) Снимка: Getty Images

Аржентина се класира за финала на Копа Америка след комфортна победа с 2:0 над Канада.

Лионел Меси отбеляза първото си попадение на турнира, а другият гол за "гаучосите" бе дело на Хулиан Алварес.

Нападателят на Манчестър Сити мушна топката между краката на вратаря в 22-рата минута, а в началото на второто полувреме Меси пренасочи леко удар от границата на наказателното поле на Енцо Фернандес, за да оформи крайното 2:0.

Сблъсъкът между другите два най-впечатляващи отбора на Копа Америка - Уругвай и Колумбия, ще определи съперника на Аржентина на финала.

"Албиселесте" е актуалният носител на трофея и са действащи световни шампиони.