Кийн стана герой за Юве в дербито и вкара "бианконерите" в топ 3

Кийн стана герой за Юве в дербито и вкара "бианконерите" в топ 3 Снимка: Getty Images

Ювентус влезе в тройката на Серия "А" с категорична победа с 3:0 в дербито срещу Лацио на "Алианц Стейдиъм".

Мойс Кийн се превърна в герой за "бианконерите" с двата си гола, а тимът на Масимилиано Алегри завършва мачовете си за тази година в добро настроение - въпреки огромните проблеми по-рано през сезона.

Това е шеста поредна победа за тима в първенството.

Преди почивката Лацио владееше повече топката, но Кийн изведе Юве напред две минути преди края на полувремето. Нападателят прехвърли лошо излезлия напред вратар Проведел с добре насочен удар от въздуха.

В 54-тата минута резултатът стана 2:0, след като Проведел спаси силен удар на Филип Костич, но Мойс Кийн беше на правилното място, за да направи добавка на празна врата.

Гостите нямаха сили да променят развоя и мачът просто се доиграваше, а третият гол беше дело на Аркадиуш Милик в 90-ата минута.

Полякът засече центриране отляво на Федерико Киеза и направи победата на Юве класическа.

С този успех Ювентус изпревари днешния си съперник в класирането и зае третата позиция с 31 т.

Следват Лацио и Интер с по 30. Пред "Старата госпожа" са Милан с 33 т. и лидерът Наполи с 41.