Класиката е факт! Лео Меси и Аржентина срещу Бразилия

Бразилия срещу Аржентина на финала на Копа Америка! Класиката е факт, след като Лео Меси и компания стигнаха до последния мач след победа над Колумбия след дузпи. В редовното време двата тима завършиха 1:1.

Началото на мача не предвещаваше проблеми за Аржентина. В 7-ата минута Лионел Меси бе изведен в наказателното поле, задържа топката и върна назад към Лаутаро Мартинес, който стреля във вратата за 1:0.

Колумбия обаче можеше да изравни още в ответната атака. Куадрадо шутира от движение и само блестящата намеса на Емилиано Мартинес попречи да се стигне до гол.

До края на полувремето нов гол не падна, въпреки че колумбийците имаха по-добрите положения.

В 61-вата обаче стигнаха до изравняване. Луис Диас получи дълъг пас на скорост, надбяга прекия си пазач и от малък ъгъл успя да вкара за 1:1.

Този гол отрезви аржентинците, които натиснаха в заключителните минути. Те пропуснаха две прекрасни голови възможности. Първо в 73-тата минута Оспина излезе неразчетено извън наказателното си поле, Анхел ди Мария го финтира и подаде за Лаутаро Мартинес, който обаче не успя да вкара в опразнената врата, като защитник притича и спря удара му на голлинията.

След това шансът обърна гръб и на Меси. В 81-вата минута той бе изведен в пеналта, но стреля в гредата.

В крайна сметка се стигна до дузпи, а "гаучосите" показаха по-здрави нерви от бялата точка, като Меси, Паредес и Лаутаро Мартинес вкараха, а Де Паул пропусна. Големият герой за Аржентина обаче се оказа вратарят Емилиано Мартинес, който спаси цели три дузпи на съперника - на Давинсон Санчес, Джери Мина и Едуин Кардона. Хуан Куадрадо и Мигел Борха бяха точни от бялата точка, но това не бе достатъчно.

Така Аржентина се класира за финала на Копа Америка за 29-и път в историята си и ще се изправи срещу вечния си съперник.