Клоп нахлу на терена бесен: Нямам проблем със съдиите, само с теб! (видео)

Клоп нахлу на терена бесен: Нямам проблем със съдиите, само с теб! (видео) Снимка: Getty Images

Юрген Клоп нападна главния съдия от дербито между Тотнъм и Ливърпул, завършило наравно 2:2, Пол Тиърни, казвайки му директно в лицето, че има проблем с начина, по който ръководи мачовете.

"Червените" завършиха двубоя с десет човека, след като Андрю Робътсън получи директен червен картон за грубо изритване на съперник. Клоп и футболистите му обаче имаха претенции за такъв и за Хари Кейн, който атакува с груб шпагат именно Робъртсън през първото полувреме.

Клоп имаше претенции и за неотсъдена дузпа срещу Диого Жота през първото полувреме след съприкосновение Емерсон, които не бяха уважени.

"Нямам проблем със съдиите, само с теб! - каза Клоп директно в очите на Тиърни на терена след равенството. - Искаш да ми кажеш, че онова не е дузпа, защото той (Жота) е спрял?"

В интервюто му след мача стана ясно, че Тиърни е обяснил на германеца, че не е отсъдил дузпа за нарушението на Жота, защото играчът на Ливърпул умишлено е спрял движението си, подлагайки се за евентуален контакт с приближаващия футболист на "шпорите".

"Не разбирам - каза пред Sky Sports Клоп. - Г-н Тиърни ми казва, че Диого е спрял, защото търсел фаула. Но ако искаш да стреляш, трябва да спреш, не можеш да бягаш и да шутираш. Винаги е полезно, ако самият ти си играл футбол в миналото."

Германецът коментира и ситуацията с червения картон. Мениджърът на Ливърпул се съгласи с наказанието на Робъртсън, но добави и че същият аршин е трябвало да бъде спазен и в ситуацията с Кейн.

Заради равенството Ливърпул вече изостава на три точки от лидера Манчестър Сити, който в неделя постигна пореден разгром - с 4:0 над Нюкасъл.