Клоп съжалява, Тен Хаг: Този отбор има бъдеще!

Клоп съжалява, Тен Хаг: Този отбор има бъдеще! Снимка: Getty Images

Дълго след драматичната победа с 4:3 над Ливърпул на четвъртфиналите за ФА Къп Ерик тен Хаг не искаше да напусне "Олд Трафорд" и говореше с фенове около стадиона.

Пред журналистите холандският специалист, който все още не е ясно докога ще запази поста си, каза, че този отбор на Манчестър Юнайтед има бъдеще.

"Имаме отбор с отлично бъдеще. Футболисти като Диало, Гарначо и Мейну ще стават все по-добри", категорично заяви Тен Хаг.

"Първите 30 минути бяха най-добрите ни от началото на сезона. Играхме много компактно и си помагахме, но след това се появиха свободни пространства между линиите, а това е недопустимо срещу един от най-добрите отбори в света. В тези моменти Ливърпул ни надигра, но после рискувахме и всички хвърлиха много усилия, за да направим обрат. Всеки от момчетата вярваше в победата - коментира двубоя Тен Хаг. -

Рашфорд никога не се отказва никога. Обикновено той реализира положенията, които пропусна днес, но важното е, че продължи да търси шанса си. Това вдъхнови и останалите."

"Червените дяволи" стигнаха до успеха по изключително драматичен начин. След ранен гол на Скот Мактоминей Юнайтед допусна обрат до 1:2 още преди почивката.

С гол на Антони в края на мача домакините вкараха мача в продължения. Там също трябваше да наваксват след гол на Харви Елиът е края на първото продължение, но с попадения на Маркъс Рашфорд и Амад Диало, вторият паднал в добавеното време на продълженията, Юнайтед спечели сблъсъка с Ливърпул.

На полуфиналите тимът на Тен Хаг извади огромен късмет и ще играе с втородивизионния Ковънтри. В другия полуфинал един срещу друг излизат носителят на трофея от миналия сезон Манчестър Сити и Челси.

"За да стигнем до финала, трябва да победим Ковънтри. Длъжни сме да играем на максимума на възможностите си, защото съперникът е силен и вече го доказа. Но ние ще сме готови", каза още Тен Хаг.

Междувременно Юрген Клоп изрази съжалението си от пропуснатите възможности от неговия отбор.

"Изключително напрегнат мач. Юнайтед започна по-добре от нас, но с течение на времето се приспособихме. Играхме великолепно, но трябваше да решим всичко през втората част, а не го направихме. Как мога да се съмянвам в характера на тези играчи? Ако бяхме използвали положенията си, мачът приключваше. Не успяхме и Юнайтед ни победи, но все пак се гордея с отбора", коментира Клоп.