Клоп: Заслужавахме победата; Тен Хаг: Бяхме истински отбор

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че отборът му е заслужавал много повече от това 1:2, с което си тръгна от "Олд Трафорд" в голямото дерби с Манчестър Юнайтед.

Само с две точки от началото на кампанията вицешампионите вече изостават със седем от лидера Арсенал. В същото време "червените дяволи" записаха първи точки след двете поредни поражения на старта на кампанията.

"Съперникът беше много агресивен в началото на мача и стана ясно какво ще се случи - коментира Клоп. - Те удариха и греда, а ние започнахме да играем така, както можем, едва след допуснатия гол. В някои ситуации нямахме късмет. Щеше да е хубаво да изравним преди почивката. Вторият гол във вратата ни със сигурност не помогна. Попадението ми се стори от засада. Когато намалихме, мачът се изнерви. Това определено не е резултатът, на който се надявахме.

След като се успокоихме, имахме много удари. Не ги използвахме максимално, а през второто полувреме Де Хеа направи едно фантастично спасяване. Тогава мачът можеше да се обърне. Далеч не бяхме перфектни. Ясно беше, че Юнайтед ще атакува, а ние не бяхме подготвени. Постоянно сме в ролята на догонващи, а когато съперникът е толкова добър на контраатака, става още по-трудно. Според мен заслужавахме да спечелим. Знам, че звучи смешно, но така видях мача. В трудна ситуация сме, но това е положението. Вече мислим за срещите с Борнемут и Нюкасъл."

Колегата му от Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг оцени колективни дух в отбора си.

"Играчите си комуникираха на терена и показаха боен дух. Бяхме истински отбор. Това е само началото. Способни сме да действаме с повече хладнокръвие и да сме още по-опасни в атака - каза Тен Хаг. - Обясних на футболистите, че не трябва да говорят, а да действат. Казах им да са сплотени и смели. Имаме нужда от още лидери. Доволен съм от играта ни и искам да виждам същото във всеки мач, а не само срещу Ливърпул."