Кошмар и драма - Барса капитулира в инфарктен мач с 8 гола

Кошмар и драма - Барса капитулира в инфарктен мач с 8 гола Снимка: Getty Images

Зрителите на Олимпийския стадион в Барселона станаха свидетели на истинско зрелище, но си тръгнаха разочаровани. Каталунците останаха с празни ръце след зрелищно равенство 3:5 в домакинството си на Виляреал.

Домакините изоставаха с 0:2 до 60-ата минута, успяха да направят пълен обрат до 3:2, но накрая допуснаха нови три гола във вратата си, за да загубят мача.

В добавеното време ВАР отмени и дузпа за Барселона.

"Жълтата подводница поведе с голове на Жерар Морено в края на първата част и Илияс Ахомаш в началото на втората.

В рамките на само 11 минути Барса обърна.

В 60-ата Илкай Гюндоган намали, а осем по-късно Педри се възползва от разбъркване в наказателното поле и с мощен шут изравни.

Ерик Байи заби топката в собствената си мрежа след центриране от фаул в 71-вата и така Барса поведе в резултата.

Каталунците имаха шанс и за четвърти гол, но вместо това се проявиха отново слабостите в отбрана и при една контра Гонсало Гедеш вкара за 3:3.

В добавеното време съдията посочи бялата точка за дузпа за Барса за игра с ръка в наказателното поле, но след консултация с ВАР видя, че ръката бе плътно прибрана до тялото, и я отмени.

Накрая дойде пълният крах на отбраната на Барселона.

Заради многото голове и спирането на играта около проверката на дузпата съдията даде дълго продължение. Вместо Барса обаче, от него се възползваха гостите.

Виляреал вкара за 4:3 в 99-ата, а в 102-рата постави домакините на колене.

Първо, Александър Сьорлот се възползва от поредната грешка в отбраната на Барса и неадекватната на меса на Пеня и отново даде аванс на "жълтата подводница, след което Хосе Луис Моралес сложи точка на спора, забивайки пети гол във вратата на каталунците.

С победата Виляреал събра 23 точки на 14-ото място и вече на цели осем над опасната зона. Барселона пък остава с 44 на третата позиция и изостава на цели 10 от лидера Реал Мадрид, който по-рано направи обрат срещу Лас Палмас.