Кошмар за Юнайтед! Само Магуайър е здрав от цялата защита

Кошмар за Юнайтед! Само Магуайър е здрав от цялата защита Снимка: Getty Images

Кошмарът на Манчестър Юнайтед с контузиите в защита продължава.

Лисандро Мартинес е получил нова травма. Аржентинецът тъкмо се завърна след травма в коляното и изигра 21 минути при равенството 1:1 срещу Брентфорд, но е получил проблем в прасеца по време тренировка.

Очаква се Мартинес да отсъства около месец. Толкова ще липсва и Виктор Линдельоф, който получи травма в мача срещу Брентфорд в събота.

Надеждите на "Олд Трафорд" са и двамата да се завърнат преди края на сезона.

Междувременно мениджърът Ерик тен Хаг не може да разчита на Джони Еванс и Люк Шоу, които също са с травми.

Рафаел Варан също има болежки и не е сигурен на сто процента за визитата на Челси в четвъртък вечер.

Така ден преди мача на "Стамфорд Бридж" Юнайтед разполага със само един здрав централен защитник в лицето на Хари Магуайър, който въпреки отнетата капитанска лента през лятото е най-стабилният бранител през този сезон за "червените дяволи".

Три дни след гостуването на Челси Юнайтед приема Ливърпул на "Олд Трафорд" в друг сблъсък от Висшата лига.

Преди по-малко от месец тимът на Тен Хаг измъкна инфарктна победа срещу мърсисайдци, отстранявайки ги на четвъртфиналите за ФА Къп след драматично 4:3 след продължения и гол в 121-вата минута на Амад Диало.

На полуфиналите за ФА Къп "червените дяволи" ще играят с втородивизионния Ковънтри. Евентуален противник на финала ще им бъде победителят от двойката Манчестър Сити - Челси.

Юнайтед е шести в класирането на Висшата лига с 48 точки, на девет зад Тотнъм, но и с мач по-малко. Челси е 12-и, а Ливърпул е лидер с 67, на две пред Арсенал и на три пред шампиона Ман Сити.