Кръв, картони и пропуск на Меси в класиката Аржентина - Бразилия

Аржентина и Бразилия завършиха 0:0 в световната квалификация в Сан Хуан тази нощ. По този начин "гаучосите" се класираха и на теория за Мондиал 2022, а "селесао" продължава да води на върха с аванс от 6 точки пред вечния си съперник.

7 жълти картона бяха показани в мача, а имаше и кръв. Николас Отаменди разби устата на Рафиня от гостите, след което имаше някои неспортсменски прояви и от двете страни.

Бразилия имаше по-опасните ситуации да отбележи, Винисиус Жуниор изпусна в първите минути, а Фред удари греда в средата на второто полувреме.

Лекуващият до скоро травма Лионел Меси започна като титуляр и игра цял мач. Лео имаше шанс да вкара победно в последната минута, но ударът му бе спасен от Алисон.

Така Бразилия (35 т.) и Аржентина (29) са сигурни за Мондиала. Тимът на Лионел Скалони е в серия от 27 поредни мача без загуба и актуален шампион на континента.