Кристиано се завърна на терена с два гола за Юве

Кристиано Роналдо се завърна на терена след положителните проби за коронавирус и карантината и отбеляза два от головете за победата на Ювентус с 4:1 като гост на Специя. Алваро Мората и Адриен Рабио бяха другите голмайстори за италианския шампион.

Кристиано влезе като резерва на мястото на Пауло Дибала.

Милан продължава със силното си представяне през настоящия сезон и спечели гостуването си на Удинезе с 2:1. Големият герой за гранда от Милано отново бе Златан Ибрахимовеч. Шведската звезда вкара победното попадение в 82-рата минута със задна ножица.

Двубоят за Милан бе 24-ти пореден без поражение във всички турнири. За последно "росонерите" загубиха на 8 март с 1:2 от Дженоа.

Златан Ибрахимович имаше и основна роля за първия гол, с който Милан поведе в самото начало на мача. Тогава шведът овладя по невероятен начин на гърди, финтира бранител и подаде към нахлуващия в наказателното поле Франк Кесие, който с мощен шут отбеляза.

Много интересно бе в Торино, където едноименният тим прие Лацио и трябваше да преглътне победен гол на "орлите" за 4:3 в тяхна полза в седмата минута на добавеното време. В 95-ата пък лациалите бяха изравнили за 3:3. Андреас Перейр, Сергей Милинкович-Савич, Чиро Имобиле от дузпа и Фелипе Кайседо бяха точни за гостите.