Купата на краля е "зелена"! Неостаряващият Хоакин ликува 17 години по-късно

Купата на краля е "зелена"! Неостаряващият Хоакин ликува 17 години по-късно Снимка: Getty Images

Бетис спечели Купата на Испания с победа над Валенсия с 5:4 след изпълнение на дузпи в емоционален финал в Севиля.

За пръв път през този век носителят на трофея беше определен с дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

А едва за втори път за последните 14 години финалът мина без участието на Реал Мадрид, Барселона или Атлетико Мадрид.

Неостаряващият капитан на победителите Хоакин вдигна трофея 17 години след миналия си успех в надпреварата.

През юли той ще навърши 41 г. и вече може да се счита за легенда №1 на клуба. Хоакин няма равен със своите 493 мача за Бетис и е на осмо място сред голмайсторите на андалусийците със своите 67 попадения.

Двата гола в двубоя паднаха през първата част, когато Борха Иглесиас даде ранен аванс на Бетис, а Уго Дуро изравни след половин час игра.

При дузпите имаше само един пропуск и той се оказа фатален - Юнус Муса се провали при четвъртото изпълнение за Валенсия.