Куриозен гол запази мечтата на Ливърпул жива

Куриозен гол запази мечтата на Ливърпул жива Снимка: Getty Images

Ливърпул се постара да запази до последно интригата за титлата във Висшата лига с победа с 2:1 в гостуването на Саутхемптън.

Тимът на Юрген Клоп се доближи на точка от водача в класирането Манчестър Сити кръг преди края и "гражданите" ще търсят задължителен успех в последния си мач срещу Астън Вила, за да са сигурни за шампионския трофей.

Тази вечер Клоп беше заложил на експериментален състав без основни фигури като Салах, Мане, Ван Дайк, Александър-Арнолд и Анди Робъртсън, но играчите му не го подведоха, макар че се нуждаеха и от доза късмет за куриозния победен гол.

Домакините откриха след 13 минути игра с много хубав гол на Нейтън Редмънд при пробив отляво.

Дори в необичайния си състав обаче, Ливърпул намери начин да обърне мача. Първо Такуми Минамино изравни в 27-ата минута с топовен изстрел в близкия ъгъл.

После Роберто Фирмино беше много близо до гола, а пропуск направи и Диого Жота.

В 67-ата минута падна доста странният втори гол във вратата на Саутхемптън. Жоел Матип реагира почти инстинктивно на една изчистена топка и с пазещия го Кайл Уокър-Питърс почти заедно насочиха кълбото в горния ляв ъгъл за 2:1.

Изглеждаше, че става въпрос за автогол, но той все пак беше записан на Матип.

Развръзката в Премиър лийг ще бъде в неделя от 18:00, когато Сити посреща Вила, а Ливърпул е домакин на Уулвърхемптън.