Лаутаро донесе трофей на Интер в драматичен финал срещу 10 от Наполи

Лаутаро донесе трофей на Интер в драматичен финал срещу 10 от Наполи Снимка: Getty Images

Интер отново грабна Суперкупата на Италия след изстрадана победа с 1:0 във финала срещу Наполи.

Лаутаро Мартинес за пореден път се превърна в герой за своите и отбеляза единствения гол в първата минута на добавеното време.

Преди това "нерадзурите" доминираха тотално и пропуснаха доста положения, а Наполи играеше с 10 души от 60-ата минута, когато Джовани Симеоне си изкара втори жълт картон.

С човек по-малко неаполитанците изпаднаха в глуха защита и бяха на път да удържат нулевото равенство, тъй като Пиерлудижи Голини спасяваше всичко на вратата им.

В 91-вата минута обаче Бенжамен Павар центрира прострелно отдясно, а Лаутаро намери пролука и порази мрежата.

Това е трета поредна Суперкупа на Италия за Интер и общо осма във витрината на клуба.

Повече от "нерадзурите" има единствено Ювентус с 9.