Ливърпул и Сити изнесоха голям спектакъл, но победител нямаше

Ливърпул и Сити изнесоха голям спектакъл, но победител нямаше Снимка: Getty Images

Ливърпул и Манчестър Сити завършиха 1:1 в дербито на върха на Висшата лига пред препълнения "Анфийлд".

Големите съперници изнесоха изключителен мач с множество положения и е трудно да се каже кой може да съжалява повече за резултата.

Сити доминираше преди почивката и поведе с гол на Джон Стоунс, но веднага след подновяването на играта Алексис Мак Алистър изравни от дузпа, а домакините имаха инициативата и повечето положения през втората част.

На два пъти обаче гредата спаси Ливърпул от получаване на втори гол.

"Гражданите" бяха по-активни в началото и се наложи Куивин Келъхър да боксира изстрел на Кевин Де Бройне.

После и Ливърпул показа нещо интересно в предни позиции, но гол на Луис Диас не беше зачетен заради очевидна засада на Нунес.

В 23-тата минута Сити поведе след заучено положение при ъглов удар. Де Бройне прати ниска топка на близката греда, където Джон Стоунс беше непокрит и отблизо преодоля Келъхър за 1:0.

До края на полувремето атаките на Ливърпул не дадоха резултат, но в самото начало на втората част се стигна до изравняване.

Нейтън Аке върна лошо една топка към вратаря, Дарвин Нунес изпревари Едерсон и беше препънат в пеналта.

Последвалата дузпа беше реализирана по убедителен начин от Алексис Мак Алистър.

Едерсон пък даже се контузи при дузпата и не след дълго беше заменен от Стефан Ортега.

Следващото голямо положение беше за Сити, но Келъхър излезе навреме и спаси очи в очи с Фил Фоудън.

След час игра Клоп пусна на терена Мохамед Салах и Анди Робъртсън. Египтянинът веднага се прояви и по страхотен начин изведе Луис Диас на чиста позиция, но колумбиецът не уцели вратата сам срещу Ортега.

Натискът на домакините се усили и Диас направи нов сериозен пропуск, после Ортега спаси удари на Нунес отблизо и на Куанса от дистанция.

Сити пък удари на два пъти гредите. Първо Келъхър боксира топката в лицето на Фоудън и можеше да се стигне до нелепо попадение, но горната греда спаси стража.

После резервата Джереми Доку за малко да намери далечния ъгъл, но пак гредата спаси мърсисайдци.

Интензивността на двубоя беше спираща дъха и при двата тима вече имаше и признаци на умора.

Все пак Ливърпул продължи да натиска и накрая даже имаше претенции за дузпа, когато Доку изрита Мак Алистър в пеналта, но решението на ВАР беше, че нарушение няма.

Равенството остави Арсенал на първото място в Премиър лийг след 28-ия кръг.

"Артилеристите" имат 64 т., с колкото е и Ливърпул, а Сити остава с 63.