Ливърпул изпусна Арсенал. ВАР и гредата пожалиха "артилеристите" на "Анфийлд"

Ливърпул изпусна Арсенал. ВАР и гредата пожалиха "артилеристите" на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

С много късмет Арсенал си тръгна с точка от "Анфийлд" след 1:1 във визитата си на Ливърпул в най-интересния двубой от 18-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" бяха по-добрият отбор в откриващите минути от срещата, но след това домакините поеха инициативата и на няколко пъти бяха близо до победата.

Габриел Магаляеш откри резултата в полза на Арсенал още в четвъртата минута, но веднага след това Ливърпул започна да търси изравнително попадение.

В 20-ата Йодегор игра с ръка в наказателното поле на гостите, но ВАР си затвори очите и не реагира.

Малко по-късно дойде изравнителното попадение, дело на Мохамед Салах. Александър-Арнолд опъна магически диагонален пас, след който египтянинът развинти Зинченко и забоде мощно топката под гредата в близкия ъгъл на Рая.

В средата на втората част Ливърпул имаше шанс да стигне до победата. Салах можеше да върне асистенцията на Трент, който изпусна най-чистото положение за домакините. Александър-Арнолд бе изведен на добра позиция, но ударът му срещна напречната греда.

Така тимът на Микел Артета запази лидерската си позиция и вече има 40 точки на върха в класирането на Висшата лига. Ливърпул пък е втори с 39 - колкото има и третият Астън Вила.