Ливърпул отново громи, "червените" пак вкараха 4

Ливърпул отново громи, "червените" пак вкараха 4 Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава с безмилостното си представяне и след разгрома с 4:0 над Арсенал миналия уикенд отново вкара четири безответни гола, но този път срещу Саутхемптън.

Диого Жота даде началото на головия парад още преди да са изтекли 120 секунди от двубоя. След още половин час португалецът даде нова силна заявка за мястото на Роберто Фирмино, който в момента лекува травма, в атака и покачи на 2:0.

Още пет минути по-късно Тиаго Алкантара направи резултата класически с помощта и на рикошет в тялото на бранител на "светците".

Саутхемптън нямаше абсолютно нищо, което да противопостави на Ливърпул, който през втората част намали предавката, а крайният резултат бе оформен от Върджил ван Дайк в 52-рата минута, засичайки с крак центриране от корнер.

Победата изкачи "червените" временно на втората позиция с 28 точки, на една зад лидера Челси, който в неделя приема Манчестър Юнайтед в дербито на 13-ия кръг, и с две пред Манчестър Сити, който също играе утре, приемайки четвъртия Уест Хем.

За Саутхемптън загубата е втора поредна след тази от Норич преди седмица. Тимът на Ралф Хазенхютъл е 14-и с 14 точки, на пет над опасната зона.