Ливърпул рухна на "Анфийлд", ново шоу на Холанд за Сити

Ливърпул рухна на "Анфийлд", ново шоу на Холанд за Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул записа първи провал през този сезон и рухна с 0:1 на "Анфийлд" срещу Нотингам Форест.

За Арне Слот това е първа грешна стъпка начело на "червените", а тимът му допусна и първи гол през кампанията, дело на Калъм Хъдсън-Одой.

Форест пък записа общо четвърти пореден успех в шампионатно гостуване.

Ливърпул безспорно изигра най-слабия си мач от началото на сезона и не създаде достатъчно положения.

Все пак през първата част Луис Диас отне една топка и удари греда, а при два поредни корнера вратарят Матс Зелс трябваше да се намесва.

След почивката шанс се откри пред Мохамед Салах, а след изстрел на Върджил ван Дайк при ъглов удар топката беше изчистена пред голлинията.

Гостите рядко поглеждаха към вратата на Алисон, но в 72-рата минута използваха своя момент.

Тогава Калъм Хъдсън-Одой се измъкна от Конър Брадли и стреля в далечния ъгъл, помогна му и гредата за 1:0.

Оттам нататък натискът на Ливърпул не притежаваше достатъчно острота, за да бъде избегната загубата.

По същото време Манчестър Сити продължи победния си ход с четвърта поредна победа за сезона - 2:1 над гостуващия Брентфорд с поредните две попадения на головата машина Ерлинг Холанд.

На "Етихад" началото беше сензационно с гол за Брентфорд още след двайсетина секунди игра.

Йоан Уиса се разписа с глава след многоходова комбинация на гостите.

Холанд обаче отново не можеше да бъде спрян и изравни в 19-ата минута със страхотно изпълнен удар с десния крак.

След 32 минути игра голмайсторът получи директно от вратаря Едерсон и завърши с елегантно копване на топката сам срещу отсрещния страж Марк Флекен.

През втората част Сити контролираше по-внимателно мача, а до 60-ата минута голови положения като цяло липсваха.

После Джак Грийлиш и Савиньо направиха пропуски за домакините, а Холанд можеше да направи пореден хеттрик, но гредата го спря.

Норвежецът вече има 9 гола от началото на сезона и дори само той е вкарал повече от всички останали отбори в елита.

Тази негова резултатност поставя и поредния му рекорд в английския футбол - никой друг не се е разписвал 9 пъти в първите 4 кръга.

Шампионите пък са единственият тим с пълен актив от 12 т. в Премиър лийг, докато Ливърпул остава втори с 9 пункта.