Спасена дузпа даде импулс на Юнайтед за класическа победа

Спасена дузпа даде импулс на Юнайтед за класическа победа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се върна към победите във Висшата лига с успех с 3:0 като гост над Саутхемптън.

Два гола през първата част дадоха необходимото спокойствие на отбора на Ерик тен Хаг, а ключов момент се оказа спасената от Андре Онана дузпа малко преди да падне първото попадение.

Домакините започнаха добре мача и първото положение беше на тяхната сметка, но Андре Онана се намеси.

След половин час игра Диого Далот направи дузпа и отново Онана стана герой за своите, спасявайки от бялата точка.

Юнайтед се активизира и малко по-късно Матайс де Лихт откри резултата с глава след центриране на Бруно Фернандеш.

За нидерландеца това беше дебютен гол с екипа на тима.

В 41-вата минута "червените дяволи" нанесоха нов удар и Маркъс Рашфорд с добре насочен изстрел в далечния ъгъл покачи на 2:0.

Второто полувреме беше доста по-скучно, но в него дебют за тима на Ерик тен Хаг направи новото попълнение Мануел Угарте.

В 79-ата минута пък Джак Стивънс от домакините беше санкциониран с директен червен картон за нарушение срещу Гарначо.

В добавеното време самият Алехандро Гарначо отбеляза третия гол с мощен удар.

Така Юнайтед събра 6 т. от първите си четири мача в първенството и се намира на осмата позиция в класирането.

За "светците" пък това беше четвърта поредна загуба.

Лошите новини за Тен Хаг от мача са контузиите на цели трима защитници, които трябваше да бъдат заменени през втората част.

Нусаир Мазрауи и Лисандро Мартинес излязоха двайсетина минути преди края, а по-късно се контузи и голмайсторът Де Лихт.