Ливърпул си свърши работата за едно полувреме и оглави класирането

Ливърпул си свърши работата за едно полувреме и оглави класирането Снимка: Getty Images

Ливърпул не срещна проблеми с гостуващия Борнемут и спечели с 3:0 на "Анфийлд" в двубой от петия кръг на Висшата лига.

Така отборът на Арне Слот се върна на победния път в първенството след издънката 0:1 от Нотингам Форест на същия стадион.

Този път Ливърпул си свърши работата още през първото полувреме с два гола на Луис Диас и един на получилия титулярно място Дарвин Нунес.

В самото начало гол на Борнемут беше отменен с ВАР заради засада.

После Диас откри след дълго подаване на Ибрахима Конате. Само две минути по-късно колумбиецът удвои, като се възползва от пробив и пас на Трент Александър-Арнолд.

А Дарвин Нунес отбеляза своето попадение, след като проби по десния фланг и завърши много класно с левия крак.

През втората част Ливърпул свали темпото, но направи няколко пропуска.

Борнемут също се размина с гола заради добри намеси на Куивин Келъхър, застанал на вратата вместо контузения Алисон.

Веднъж и гредата помогна на ирландеца.

Победата означава, че поне за малко мърсисайдци повеждат в класирането с 12 т.

Същия актив има и шампионът Манчестър Сити, който утре посреща Арсенал в дербито на кръга.