Ливърпул започна лежерно, но се върна към победите

Ливърпул започна лежерно, но се върна към победите Снимка: Getty Images

Шампионът на Англия Ливърпул се върна към победите след тежката загуба от Манчестър Сити в миналия кръг.

"Червените" победиха с 2:0 на свой терен Астън Вила, който остава в зоната на изпадащите и няма победа вече девет кръга.

Играчите на Юрген Клоп започнаха лежерно мача и не създаваха никакви положения, нямаха и удар към вратата до 37-ата минута.

Втората част пък започна с две ситуации за гостите, спасени от Алисон.

В 60-ата минута Клоп направи тройна смяна и вкара Роберто Фирмино, Джордан Хендерсън и Джорджиньо Вайналдум, а играта на Ливърпул най-сетне живна.

В 71-ата минута Кейта намери Садио Мане, който откри резултата, а в 89-ата 19-годишният юноша на клуба Къртис Джоунс удвои.

През последните няколко минути за Астън Вила заигра българинът Индиана Василев.