Лийдс окончателно пречупи надеждите на Тотнъм за Топ 4

Лийдс окончателно пречупи надеждите на Тотнъм за Топ 4 Снимка: Getty Images

Лийдс се наложи над Тотнъм с 3:1 и по този начин окончателно сложи край на надеждите на "шпорите" за Топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Тимът на Райън Мейсън остава шести с 56 точки, на пет зад четвъртия Челси, който по-късно днес гостува на лидера и все още необявен официално, но сигурен бъдещ шампион Манчестър Сити.

Междувременно Лийдс се завърна в Топ 10 и вече се намира на деветата позиция с актив от 50 точки.

Домакините поведоха още в 13-ата минута, благодарение на Стюърт Далас. Регилон опита да изчисти едно центриране, но вместо това принуди Юго Лорис да прави спасяване. При добавката Далас изстреля топката отблизо под гредата.

Десет минути по-късно Тотнъм изравни. Деле Али изведе по прекрасен начин Хьон-Мин Сон, който, останал сам срещу вратаря, не сгреши. В 32-рата минута "шпорите" си мислеха, че са обърнали резултата, но гол на Хари Кейн бе отменен заради засада от няколко милиметра след намеса на ВАР.

Малко преди почивката Лийдс отново поведе Езджан Алиоски поднесе топката на тепсия за Патрик Бамфорд, който изпревари Ерик Дайър и от три-четири метра прати кълбото за втори път в мрежата зад Лорис.

През втората част Тотнъм заигра малко по-добре и търсеше втори гол, който обаче така и не падна. Вместо това "шпорите" допуснаха трети. В 84-тата минута резервата Родриго оформи крайното 3:1, завършвайки добра контраатака и разписвайки се след пас на Рафиня.

В края Лорис спаси Тотнъм и от по-голяма загуба, след като отбраната на гостите не спираше да допуска сериозни грешки.