Лошата серия на Интер продължава, Наполи се изравни с Милан на върха

Лошата серия на Интер продължава, Наполи се изравни с Милан на върха Снимка: Getty Images

Негативната серия на Интер в калчото продължи с равенство 1:1 срещу Фиорентина в домакинството от 30-ия кръг.

"Нерадзурите" загубиха още две точки и шансовете им за втора поредна титла намаляват, а в следващия кръг им предстои дерби срещу Ювентус, който вече има само 4 т. по-малко.

Тимът на Симоне Индзаги остава със само една победа за последните 7 мача от първенството.

Лукас Торейра откри за "виолетовите" в 50-ата минута и макар че само 5 минути по-късно Дензъл Дъмфрис изравни, тимът на Симоне Индзаги не успя да стигне до победата.

Дузпа в полза на Интер беше отменена след намеса на ВАР, а домакините направиха и няколко пропуска.

Накрая дори можеха да загубят, но Самир Ханданович спаси вратата си.

По-рано днес друг от претендентите за първото място, Наполи, постигна много важен обрат за 2:1 срещу Удинезе.

Два гола на Виктор Осимен донесоха трите точки на неаполитанците, които поне временно се изравниха по точки с първенеца Милан и продължават да мечтаят за първо Скудето от времето на Диего Марадона насам.

В класирането Милан води с 63 т., колкото има и Наполи, а Интер е с 60.

Наполи обаче е изиграл мач повече от конкурентите си.