Магическо! Мората заби хетттрик, но Жирона тресна Атлетико

Магическо! Мората заби хетттрик, но Жирона тресна Атлетико Снимка: Getty Images

Жирона и Атлетико Мадрид направиха мача на сезона досега. Каталунците стигнаха до зрелищен успех след победа с 4:3 в спиращ дъха трилър, решен с гол в добавеното време.

Домакините тръгнаха с летящ старт и още във втората минута Валери даде аванс на Жирона с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле.

12 минути по-късно Алваро Мората изравни след страхотен завършващ удар по диагонала.

Жирона поведе отново в 26-ата. Савио вкара за 2:1, а само 13 минути по-късно Дейли Блинд даде два гола аванс на домакините.

Мората обаче не бе казал финалната си дума за полувремето. След прекрасен индивидуален рейд испанският нападател прати топката в мрежата за втори път.

В началото на втората част Атлетико натисна и създаде няколко опасни положения. Натискът на "дюшекчиите" даде резултат в 54-тата минута, когато Мората оформи хеттрика си след изключително подаване на Де Пол.

По всичко изглеждаше, че така ще спре и голеадата, но Иван Мартин имаше други планове. В добавеното време една от звездите на Жирона влезе с топката в наказателното поле и между четирима успя по някакъв начин да стреля, пращайки топката в горния десен ъгъл, без да остави шанс за реакция на Ян Облак.

Победата отново изравни каталунците с Реал на върха, като двата отбора имат по 48 точки, но "кралете" са с по-добра голова разлика. Атлетико остава трети, с равни точки с Барса и на 10 зад лидерите.