Мбапе измъкна ПСЖ в последната минута

Мбапе измъкна ПСЖ в последната минута Снимка: Getty Images

След отпадането от Шампионската лига през седмицата Пари Сен Жермен. се върна на победния път.

Килиан Мбапе отново бе герой за тима на Кристоф Галтие. Френският нападател донесе победата на парижани с 2:1 в гостуването на Брест с гол в последната минута на редовното време.

Преди това Карлос Солер в 37-ата бе извел гостите напред в резултата, а Франк Хонорат изравни малко преди почивката.

В отсъствието на Маркиньос Мбапе изведе ПСЖ с капитанската лента и накрая именно той измъкна столичани от тежката ситуация.

Лионел Меси изведе Мбапе по брилянтен начин с дълъг пас, защитата на Брест се провали в опита си за изкуствена засада и, останал сам срещу вратаря, Мбапе го заобиколи и завърши на гола мрежа.

С победата ПСЖ събра 66 точки на върха в класирането, на 11 пред втория Марсилия. Брест е 15-и с 23.