Меси го направи! Аржентина разплака Бразилия на "Маракана"

След толкова години преследване Лионел Меси най-после спечели голям трофей с националния тим на Аржентина. "Гаучосите" разплакаха Бразилия след победа с 1:0 на "Маракана" и триумфираха с трофея от Копа Америка.

Така Аржентина спечели континенталната надпревара за първи път от 1993 година насам. Тогава Лео е бил на 6! Суперзвездата на Барселона имаше три финала преди това, но така и не успяваше да счупи проклятието. Успя!

След края на мача съотборниците му го хвърляха във въздуха, а голямата фигура на бразилците, Неймар, напусна терена разплакан.

Двубоят бе решен в средата на първото полувреме, когато падна единствения гол. В 22-рата минута Анхел ди Мария получи топката пред наказателното поле, напредна и с техниен удар с левия крак успя да прехвърли стража на Бразилия Едерсон за 1:0.

"Селесао" се опита да упражни натиск и да върне гола, но се сблъскваше в защитната стена на аржентинците.

В самия край на полувремето пред Бразилия се откри възможност. Неймар изпълни ъглов удар, Ришарлисон насочи топката към далечната греда, но там нямаше кой да се възползва.

През втората част преобладаваха нервите и дълго време липсваха добри положения и пред двете врати.

В 88-ата минута Меси можеше да сложи точка на спора, но пропусна да порази целта от близка дистанция след подаване на Родриго де Паул.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и купонът бе за аржентинците.