Меси избута Барса на 5 т. от върха

Меси избута Барса на 5 т. от върха Снимка: Getty Images

С два гола на Лионел Меси Барселона отнесе с 3:0 като домакин предпоследния в Ла Лига Елче в отложен мач от първия кръг.

Успехът върна каталунците към победите в шампионата и ги доближи на 5 т. от водача в класирането Атлетико Мадрид, който обаче остава и с мач по-малко.

Първото полувреме не беше успешно за Барса и нулевото равенство се запази на почивката, но почти веднага след подновяването на играта Меси проби и комбинира с Брайтуайт, който майсторски го изведе с пета и аржентинецът успя да преодолее вратаря за 1:0.

В 69-ата минута Меси се разписа повторно след като получи от Де Йонг.

4 минути по-късно отново капитанът центрира към Брайтуайт, който записа втора асистенция, а Жорди Алба отбеляза за 3:0.

С головете си днес Меси вече има 18 попадения в първенството този сезон и еднолично поведе при голмайсторите в Ла Лига.

Барса остава на третата позиция в класирането с 50 т. зад Реал Мадрид с 52 и Атлетико с 55.