Меси с червен картон, Барса загуби финала за Суперкупата

Меси с червен картон, Барса загуби финала за Суперкупата Снимка: Getty Images

Атлетик Билбао спечели Суперкупата на Испания след победа с 3:2 след продължения над Барселона на финала. Тимът на Марселино бе на секунди от поражението, но в самия край на редовното време успя да изравни за 2:2, след което и да си осигури трофея.

В края на добавеното време звездата на каталунците Лионел Меси пък получи директен червен картон за удар без топка. Това бе първи червен картон за аржентинеца в клубния футбол.

Антоан Гризман отбеляза и двата гола за Барса, но те се оказаха недостатъчни за успеха. Французинът даде аванс на Барса в 40-ата минута. След центриране отляво удар на Лионел Меси бе блокиран, но при добавката французинът бе точен. След по-малко от 120 секунди обаче равенството бе възстановено.

Атлетик се върна в мача буквално в следващата атака. Иняки Уилямс изведе по прекрасен начин Оскар де Маркос, който се измъкна зад гърба на отбраната на Барса и наказа Тер Стеген.

В 77-ата минута каталунците отново поведоха в резултата, отново чрез гол на Гризман, отново след центриране отляво. Жорди Алба центрира успоредно на голлинията, а от границата на малкото наказателно поле французинът не сбърка и реализира за 2:1.

Секунди деляха Барса от победата във финала, но в последната минута Атлетик изравни за втори път, за да вкара мача в продължения. Икер Муниаин центрира остро от фаул в наказателното поле, където Асиер Вилалибре отблизо разстреля Тер Стеген. Предстояха нови 30 минути.

Още в третата обаче Билбао излезе напред в резултата за първи път в двубоя. Асистентът за първия гол Уилямс този път записа името си сред голмайсторите с фамозно изпълнение от около 20 метра, но не и без помощта на страничната греда.

Въпреки усилията си Барса, и без изгонения Меси в самия край, не успя да намери сили за изравнително попадение и така Билбао спечели своята четвърта суперкупа, след като се разправи последователно с Реал Мадрид и Барселона.