Намери се кой да спре победния рейд на Сити

Намери се кой да спре победния рейд на Сити Снимка: Getty Images

Победната серия на Манчестър Сити в Премиър лийг най-сетне приключи с равенство 1:1 в гостуването на Саутхемптън в 23-тия кръг.

Играчите на Пеп Гуардиола направиха рейд от 12 поредни успеха и не бяха губили точки от края на октомври, но тази вечер "светците" успяха да ги спрат със смела игра на своя "Сейнт Мерис".

Сити започна слабо двубоя, а домакините набраха самочувствие и в 7-ата минута откриха след класен завършващ удар на Кайл Уокър-Питърс.

После още два техни гола бяха отменени заради засади.

Шампионите се разиграха към края на полувремето, но Рахийм Стърлинг направи голям пропуск.

През втората част Сити усили натиска, а домакините удържаха до 65-ата минута. Тогава Аймерик Лапорт изравни с глава след центриране от пряк свободен удар.

До края гостите опитаха да стигнат до победата, но Саутхемптън се защитаваше храбро и си заслужи точката.

Две големи решения на ВАР се оказаха против Сити - първо беше отменена дузпа за тима, защото съдиите прецениха, че нарушението е било извън наказателното поле. После Стюарт Армстронг се отърва само с жълт картон за опасно влизане с високо вдигнат крак.

Преднината на Сити на върха в класирането все пак остава внушителна - "гражданите" имат 12 т. повече от втория Ливърпул, макар и с два мача повече от преследвача си.