"Не изпусна ли предната дузпа?": Вратарят на Верона изиграл Ибра

Златан Ибрахимович донесе точката на Милан след късен гол във вратата на Верона за 2:2 в късния неделен мач от Серия "А". Но Ибра можеше да се събуди в понеделник в далеч по-добро настроение, ако беше вкарал дузпата, отсъдена за "росонерите" в средата на второто полувреме.

Това бе негов четвърти пропуск от 11-метров наказателен удар, откакто се завърна в Италия в началото на 2020 година. А в цялата си кариера има общо 83 попадения от бялата точка.

"Гневен съм, защото равенството не бе достатъчно - обясни Ибра. - Имахме толкова много възможности. Изпуснах и дузпа и смятам да дам следващата на Франк Кеси, така ще бъде по-добре."

Интересен момент при изпълнението на дузпата в неделя е начинът, по който стражът на гостите е разконцентрирал Ибрахимович, питайки го дали не пропусна последната бита от него дузпа.

"Не е в грешка, бях я пропуснал", обясни с усмивка 39-годишният футболист, вкарал в седми поред мач за първенство, което му се случва за пръв път в кариерата. - Има толкова много мачове и когато си уморен, няма как да си на 100%. За радост, сега идва пауза за националните отбори, защото имам нужда от почивка."