Немъжката постъпка на Ерлинг Холанд, която ще остане ненаказана

Немъжката постъпка на Ерлинг Холанд, която ще остане ненаказана Снимка: Getty Images

Легендата на Арсенал Иън Райт разкритикува постъпката на Ерлинг Холанд от края на дербито между Манчестър Сити и Арсенал, при която норвежкият нападател хвърли топката в главата на Габриел Магаляеш след късния изравнителен гол на "гражданите".

Бившият нападател на "артилеристите" определи действието на Холанд като такова на страхливец.

Холанд взе топката от мрежата след головия удар на Джон Стоунс, след което отблизо я хвърли в тила на Габриел, който бе заровил главата си във фланелката от разочарование, че Арсенал допусна изравнително попадение в 98-ата минута.

ВАР не реагира, а впоследствие стана ясно, че Холанд няма да бъде наказван за действията си. ФА няма да предприема мерки и за размяната на обидни реплики след края на мача на "Етихад", завършил 2:2.

"Това, което най-много ме подразни, беше постъпката на Холанд. Не беше мъжко - коментира Райт в социалните мрежи. -

Да хвърлиш топката в главата на Габи, докато не гледа и докато е обърнат с гръб към него. Абсолютно действие на страхливец. Сигурен съм, че Габи е готов да се изправи срещу него очи в очи, ако ме разбирате накъде бия.

Това ми направи най-неприятно впечатление. Мислех си, че ти (Холанд) си различен."

Междувременно бранителят на Арсенал прие мъжки случилото се.

"Холанд? Не помня какво направи. Но е нормално. Битка, война, провокации - всичко е част от играта. Нормално е. Поздравления за тях. Сега ги чакаме на нашия стадион", коментира Габриел след дербито.

Именно норвежецът откри резултата за Сити в дербито в неделя, преди Арсенал да обърне с голове на Габриел и Рикардо Калафиори още през първата част.

"Артилеристите" играха с човек по-малко цяло второ полувреме заради изгонването на Леандро Тросар в добавеното време на първата част с пресилен втори жълт картон за разкарване на топката.

Отборът на Микел Артета се брани през целите втори 45 минути, но капитулира в продълженията, а в герой за "гражданите" се превърна Джон Стоунс.

Равенството остави Сити на върха в класирането с 13 точки, с една повече от Ливърпул и Астън Вила. Арсенал е четвърти с 11.