Немощен Челси се изложи в първия полуфинал

Немощен Челси се изложи в първия полуфинал Снимка: Getty Images

Челси се върна рязко към провалите и записа безславна загуба с 0:1 от Мидълзбро в първи полуфинал за Купата на лигата.

Втородивизионният тим взе престижна победа у дома с гол на Хейдън Хакни през първата част, докато "сините" демонстрираха познатата си немощ пред гола.

Още преди почивката Коул Палмър направи два големи пропуска за Челси, докато Хакни се разписа след центриране на Айзея Джоунс.

През второто полувреме натискът на Челси не даде резултат, защото тимът на Маурисио Почетино нямаше достатъчно идеи в предни позиции.

Все пак лондончани могат да се поправят в реванша, който е на "Стамфорд Бридж" на 23 януари.

Преди тази среща Челси беше в серия от три поредни победи.