Неспортсменски гол донесе обрат на Ливърпул и го доближи на точка от върха

Неспортсменски гол донесе обрат на Ливърпул и го доближи на точка от върха Снимка: Getty Images

Ливърпул направи пълен обрат за важната победа с 3:1 над Нюкасъл в двубой от 17-ия кръг на Премиър лийг.

"Мърсисайдци" заслужиха осмия си пореден успех във всички турнири, макар че изоставаха в резултата и изравниха с донякъде некоректен гол.

Силното начало на домакините не даде резултат и изненадващо Нюкасъл поведе в 7-ата минута чрез Джонджо Шелви.

В 21-вата минута двама съотборници от Нюкасъл се сблъскаха и останаха да лежат, но Майк Дийн не спря играта, а Диого Жота се възползва от дупката в отбраната и от втория опит изравни за 1:1.

После Алисон направи важно спасяване за тима на Юрген Клоп и секунди по-късно обратът беше факт.

Шелви се превърна в грешник с лош пас назад, ударът на Мане беше спасен, но Мохамед Салах се разписа при добавката за 2:1.

Три минути преди края на мача Трент Александър-Арнолд вкара трети гол за домакините с ефектен удар отдалеч.

В другия вечерен мач от Висшата лига Челси не успя да победи Евертън у дома и стигна само до 1:1.

Така Ливърпул се утвърди на втората позиция с 40 т., на една от лидера Манчестър Сити.