Неволите на Тимо Вернер продължиха, а конкурентът му направи хеттрик

Неволите на Тимо Вернер продължиха, а конкурентът му направи хеттрик Снимка: Getty Images

Челси продължава към осминафиналите за Купата на Англия след победа с 3:1 над Лутън у дома.

Така тимът на Франк Лампард се върна към победите след поражението от Лестър през седмицата и цялостните лоши резултати напоследък.

Тами Ейбрахам осигури победата на лондончани с хеттрик във вратата на втородивизионния съперник, но Челси отново не беше съвсем убедителен и победата не дойде толкова лесно.

Още до 17-ата минута Ейбрахам наниза два гола и даде отлична преднина на своите, но в 30-ата Джордан Кларк намали след лоша намеса на Кепа Арисабалага.

В 74-ата минута Ейбрахам сложи точка на спора с третото си попадение, но неговият конкурент за място в атаката Тимо Вернер прекара пореден несполучлив ден като играч на Челси.

Германецът не успя да се разпише, като даже в 86-ата минута пропусна дузпа, която сам си спечели.

Така Вернер остава само с един гол в последните си 17 мача за клубния и националния отбор.