Невзрачен ПСЖ се издъни у дома на старта на Лига 1

Без суперзвездите Килиан Мбапе и Неймар, ПСЖ стигна само до 0:0 на "Парк де Пренс" срещу Лориен в двубой от първия кръг на Лига 1.

Мачът беше дебютен за новия наставник на парижани Луис Енрике, както и за доста от летните им попълнения, но не донесе радост на феновете

Първи двубой за Пари Сен Жермен записаха Люка Ернандес, Милан Шкриняр, Мануел Угарте, Канг Ин Лий, Марко Асенсио и Гонсало Рамош, които започнаха от първата минута.

Последният се опитваше да тормози отбраната на гостите, но без да е истинска заплаха за вратата им.

Три минути преди почивката Лоран Абергел имаше шанс да шокира френския шампион, но намери гредата зад вратаря Джиджи Донарума.

Втората част се очакваше да започне с натиск на ПСЖ и повече създадени шансове, но нямаше и помен от това.

Чак четвърт час преди края на мача се откри положение пред френския гранд. Шут на Фабиан Руис обаче бе блокиран.

До края властваше хаосът. ПСЖ владееше топката и натискаше, но така и не намираше пътя към вратата на "мерлузите".