Неймар изгонен, Мбапе спаси ПСЖ без Меси

Неймар изгонен, Мбапе спаси ПСЖ без Меси Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе спаси ПСЖ от сериозна издънка срещу предпоследния и донесе успеха на парижани с 2:1 срещу Страсбург на "Парк де Пренс" с късно попадение от дузпа в добавеното време при подновяването на френския шампионат след Световното първенство.

Само 11 дни след загубата от Аржентина на финала на Мондиал 2022 Мбапе се превърна в герой за ПСЖ, като не само отбеляза победния гол от дузпа, но и сам си я спечели - нещо, което Неймар опита по-рано, но за което бе изгонен.

За ПСЖ участие в мача не взе Лионел Меси, който получи допълнителна почивка след спечелването на световната титла.

Маркиньос се превърна от герой в антигерой в първите минути на двете полувремена. Бразилският защитник откри резултата в 14-ата минута, засичайки центриране на Неймар от фаул, но в 51-вата си отбеляза автогол, пращайки топката в собствената си мрежа.

Ситуацията за ПСЖ стана още по-неприятна след изтичането на първия час. В рамките на само няколко секунди Неймар си изкара два бързи жълти картона, втория за симулация в наказателното поле, и Клеман Тюрпен го изгони.

Все пак парижани получиха дузпа за нарушение срещу Мбапе. Той сам стреля от 11-те метра и не пропусна, донасяйки десетата поредна победа за ПСЖ във всички турнири.

С победата ПСЖ увеличи аванса си на върха в класирането. Тимът на Кристоф Галтие има 44 точки, с осем повече от втория Ланс, който е с мач по-малко. Страсбург остава предпоследен с 11.