Нов удар за Тен Хаг: 12 играчи са аут за гостуването на Байерн

Нов удар за Тен Хаг: 12 играчи са аут за гостуването на Байерн Снимка: Getty Images

Проблемите на Манчестър Юнайтед продължават да се множат и отборът ще трябва да се справя без цели 12 играчи в тежкото гостуване на Байерн Мюнхен.

Юнайтед стартира своята кампания в Шампионската лига в сряда от 22:00 с визита на германския шампион, след като записа слабо начало на сезона и през уикенда загуби с 1:3 от Брайтън у дома.

Срещу "чайките" мениджърът Ерик тен Хаг не можеше да разчита на девет контузени футболисти и на двама, отстранени по дисциплинарни причини.

Сега към тази бройка ще бъде прибавен и десният бек Аарън Уан-Бисака, който се е контузил в последните минути срещу Брайтън.

Очаква се Уан-Бисака да отсъства от игра за няколко седмици, съобщиха от клуба.

Той започна съботната среща на скамейката, тъй като е бил болен в дните преди мача, но влезе в игра в 85-ата минута. За краткия си престой на терена Уан-Бисака е получил някаква травма в бедрото и допълнителни изследвания ще покажат колко е сериозен проблемът му.

В резултат, опциите на Тен Хаг в защита стават съвсем ограничени, тъй като аут са още Тайрел Маласия, Люк Шоу и Рафаел Варан.

Лисандро Мартинес също беше контузен преди паузата за националните отбори и не игра в мачовете на Аржентина. Той беше титуляр срещу Брайтън, но се твърди, че продължава да не е напълно възстановен.

Извън състава все още са Мейсън Маунт, Коби Майно, Софиан Амрабат, Амад Траоре и Том Хийтън.

Джейдън Санчо и Антони пък са двамата, отстранени по дисциплинарни причини.

Само три дни след сблъсъка срещу Байерн, Манчестър Юнайтед ще гостува на Бърнли в шестия кръг от Висшата лига.