Нова домакинска издънка на Ливърпул, титлата изглежда далеч

Нова домакинска издънка на Ливърпул, титлата изглежда далеч Снимка: Getty Images

Ливърпул допусна втора поредна загуба на "Анфийлд" и отстъпи с 0:1 на Брайтън в 22-рия кръг на Висшата лига.

Издънката отдалечи шампионите от първото място и те вече изостават на 7 т. от лидера Манчестър Сити, като имат и мач повече от "гражданите".

Срещата започна с очаквания домакински натиск, но Брайтън изравни играта и показа добър футбол, с който успешно се противопостави на шампионите.

Нулевото равенство през първото полувреме се запази, но в 56-ата минута гостите откриха. Филипс не успя да изчисти една топка при разбъркване в наказателното поле, кълбото стигна до Стивън Алзат и той насочи във вратата за 1:0.

Последва тотален натиск на Ливърпул, но Брайтън се защитаваше добре и опазваше преднината си.

Домакините пък бяха твърде безидейни, за да пробият вратаря на гостите Санчес и с играта си не заслужиха дори частичен обрат.

Серията на Ливърпул от невероятните 68 срещи без загуба на собствен терен беше прекратена от Бърнли на 21 януари, а сега крепостта "Анфийлд" отново рухна срещу съперник от долната половина на таблицата.

В класирането Ливърпул е четвърти с 40 т., зад Лестър (42), Манчестър Юнайтед (44) и Сити (47).

В неделя "мърсисайдци" посрещат Сити на своя стадион в дербито на кръга и победата изглежда задължителна, за да се запазят шансовете за защита на шампионския трофей.