Нова загуба за Челси, пропадането продължава

Нова загуба за Челси, пропадането продължава Снимка: Getty Images

Негативната серия на Челси продължи със загуба с 1:2 от Брайтън на своя "Стамфорд Бридж".

Това е шести пореден мач за "сините" от Лондон без победа, които вече са в серия от три поредни загуби.

Воденият от Франк Лампард тим поведе още в 13-ата минута с хубав гол на Конър Галахър от границата на наказателното поле, който след рикошет излъга вратаря и влетя в мрежата му.

След това обаче допусна пълен обрат след голове на две резерви.

Въпреки че изоставаше в резултата, Брайтън играеше по-добре. И заслужено изравни минути преди почивката. Дани Уелбек вкара за 1:1, засичайки центриране на Паскал Грос. Уелбек успя да се вклини между Уесли Фофана и Трево Чалоба, спечели топката и я прати в мрежата на Кепа.

След почивката гостите продължиха да са по-опасният отбор на терена и в 70-ата минута стигнаха до второ попадение след брутална тупалка на Енсисо от около 25 метра.

Загубата остави Челси на 11-ата позиция с 39 точки. Брайтън е седми с 49 т., на четири зад петия Тотнъм, но "шпорите" са с два мача повече.