Нунес заблестя, четвърта поредна победа за Ливърпул

Нунес заблестя, четвърта поредна победа за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул ще посрещне паузата в клубните първенства в добро настроение, след като за пръв път през този сезон постигна четири поредни победи във всички турнири.

Мърсисайдци надделяха с 3:1 над Саутхемптън у дома в 16-ия кръг на Висшата лига и влязоха в топ 6 на класирането.

Роберто Фирмино откри резултата още в 6-ата минута, но три минути по-късно Че Адамс изравни с глава.

Тогава дойде часът на Дарвин Нунес, който се превърна в герой с две попадения още преди почивката.

През второто полувреме пък в добра светлина се прояви вратарят Алисон, който на три пъти спаси вратата си и попречи на гостите да се върнат в мача в дебюта на новия им треньор Нейтън Джоунс.

В таблицата Ливърпул е шести с 22 т., на 5 пункта от топ 4 и на 12 от лидера Арсенал.