Нюкасъл дръпна с още една точка пред Юнайтед и Ливърпул след драма с три дузпи

Нюкасъл дръпна с още една точка пред Юнайтед и Ливърпул след драма с три дузпи Снимка: Getty Images

Нюкасъл и Лийдс направиха зрелищно 2:2 в първия мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Зрителите на "Елън Роуд" видяха не само четири гола, но и цели три дузпи, една от които пропусната - за тяхно съжаление, именно от играч на "белите".

Домакините поведоха още в седмата минута чрез гол на капитана Люк Ейлинг, но малко по-късно дойде дъждът от дузпи и голямата драма.

В 28-ата минута "белите" можеха да удвоят аванса си, но Патрик Бамфорд пропусна дузпа. Ударът на нападателя бе спасен от Ник Поуп, който след това отрази и добавката му.

Вместо 2:0 за Лийдс, в 31-вата минута Нюкасъл изравни. Три минути след пропуска на Бамфорд "свраките" получиха дузпа на свой ред. Калъм Уилсън бе точен от бялата точка - 1:1.

През втората част Лийдс започна по-агресивно и създаде няколко положения, но в 69-ата минута Нюкасъл получи втора дузпа. Уилсън отново не трепна и изведе "свраките" напред.

"Белите" обаче не се предадоха в търсенето на поне точка в битката за оцеляване. И 10 минути по-късно изравниха. След центриране от корнер отбраната на Нюкасъл не се справи добре и след далечен удар на Расмус Кристенсен, рикоширал в главата на Киърън Трипиър домакините изравниха.

В края на редовното време Лийдс остана с човек по-малко, след като Жуниор Фирпо бе изгонен за втори жълт картон. Бранителят бе принуден да повали Бруно Гимараеш при една бърза атака на гостите и го направи точно преди границата на наказателното поле, предотвратявайки почти сигурен трети гол за Нюкасъл.

След равенството Нюкасъл събра 66 точки на третата позиция, на три пред Манчестър Юнайтед, който вече е с мач по-малко. Петият Ливърпул има 62 т.

Точката пък също е важна за Лийдс в борбата за оцеляване. Тимът на Сам Алърдайс е 18-и с 31 точки, на една зад 17-ия Евертън, който обаче има да изиграе мач повече.