Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал и остави Сити на върха

Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал и остави Сити на върха Снимка: Getty Images

Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал от началото на сезона във Висшата лига, след като спечели домакинството си срещу "артилеристите" с 1:0.

Това е второ поредно поражение за тима на Микел Артета, който през седмицата отпадна от Купата на лигата след 1:3 в лондонското дерби с Уест Хем.

Арсенал излезе без капитана си Мартин Йодегор в стартовия състав, тъй като норвежецът все още не е възстановен от травмата, която получи през седмицата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Антъни Гордън в 64-тата минута, което ще породи много полемики след мача.

Голът бе преглеждан в продължение на няколко минути с ВАР, но съдиите не намериха нищо нередно и го зачетоха.

Победата изкачи "свраките" на шестата позиция с 20 точки. Арсенал остава трети с 24, на три зад временния лидер Ман Сити, който по-рано днес разби Борнемут с 6:1.