Нюкасъл спря Сити и Холанд

Нюкасъл спря Сити и Холанд Снимка: Getty Images

Шампионът Манчестър Сити и Нюкасъл направиха изключително здрав мач на "Сейнт Джеймсис Парк", завършил наравно 1:1.

И двата отбора имаха възможности да се преборят за пълния актив от точки, но така и не успяха да го сторят.

За Сити това е второ поредно равенство във Висшата лига и трето в последните четири мача във всички турнири, а Ерлинг Холанд, който имаше 10 гола в първите пет кръга, пропусна да се разпише в първи двубой от началото на сезона в Премиършип.

Йошко Гвардиол откри резултата в 35 -ата минута. Бранителят бе намерен в наказателното поле от Грийлиш, добре сви топката, освободи се от бранител и завърши точно по диагонала.

След почивката Нюкасъл заигра доста по-добре. Седем минути след подновяването на играта "свраките" поискаха директен червен картон за удар на Грийлиш срещу Сандро Тонали без топка, но съдията и ВАР не се намесиха.

В 56-ата домакините получиха леко спорна дузпа. Антъни Гордън бе изведен сам срещу Едерсон, размина го, след което се просна на тревата след лек контакт с вратаря.

Джаред Джилет обаче се хвана на номера и посочи бялата точка въпреки протестите от Едерсон, а Гордън превърна дузпата в гол - 1:1.

Междувременно искрите между Грийлиш и Тонали продължиха и двамата не спираха да си разменят реплики, а и дори и леки побутвания и удари, заради което и двамата получиха жълти картони.

Най-добрата възможност за гол до края се откри пред Бернардо Силва в добавеното време. Португалецът овладя топката на гърди с гръб към вратата, обърна се и с воле от точката за дузпа стреля мощно, но Ник Поуп демонстрира блестяща реакция и спаси.

С точката Нюкасъл събра 11 и вече е временно пети. Сити е лидер с 14 пункта, но вече само с две точки пред Ливърпул и Вила и на три пред Арсенал.