Обяснено: Защо голмайсторът за Евертън срещу Юнайтед изкопира радостта на Кристиано Снимка: Getty Images

При равенството 1:1 между Евертън и Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" във Висшата лига, зрителите станаха свидетели на доста неочакван епизод.

Голмайсторът за "карамелите" Андрос Таунсенд изкопира характерния за Кристиано Роналдо начин за празнуване на гол, когато изравни резултата в 65-ата минута.

30-годишният Таунсенд се разписа в края на класна контраатака, а радостта му след това беше изразена пред погледа на самия Роналдо, появил се малко по-рано в игра.

Привържениците на Юнайтед логично възприеха жеста като провокация.

Крилото обаче разясни, че не е имал за цел да прояви неуважение и да провокира звездата.

"Не, няма никакво неуважение. Този човек е мой идол", коментира Таунсенд относно Кристиано.

"Прекарал съм часове в копиране на техниките му, може би трябваше да отделя повече да тренирам начина му на празнуване. Но това беше проява на уважение към Роналдо. За мен беше чест да бъда на един и същ терен с него".

На самия португалец епизодът едва ли се е харесал особено. Суперзвездата беше в лошо настроение, защото денят определено не беше сполучлив за него.

Голмайсторът остана резерва в мача и се появи в 57-ата минута, но не успя да се разпише, за да продължи отличния си старт на сезона за Юнайтед.

Преди двубоя с Евертън той имаше 5 гола в 5 мача.

Роналдо видя отблизо как Таунсенд изкопира неговата запазена марка при гол, а после и как Юнайтед едвам се разминава със загубата благодарение на намеса на ВАР и отменяне на гола на Йери Мина в 85-ата минута заради тънка засада.

След последния съдийски сигнал камерите уловиха как недоволният Роналдо клати глава и в мрачно настроение поема към съблекалните.

Андрос Таунсенд се приближи към него и му каза нещо, но португалецът не го отрази особено.

Колебливото представяне на Манчестър Юнайтед продължава, а предстоящата програма след паузата за националните отбори е безмилостна.

Тимът на Оле Гунар Солскяер ще срещне Лестър, Ливърпул, Тотнъм и Манчестър Сити във Висшата лига, докато в Шампионската лига предстоят много важни мачове срещу Аталанта.