Обяснено: Защо Пике бе изгонен в последния мач в кариерата си и как Барса остана с 10 души въпреки 2-та червени картона Снимка: Getty Images

Барселона дръпна със седем точки на Реал Мадрид на върха в Ла Лига след обрат от 0:1 до 2:1, но плати сериозна цена за това във формата на два червени картона.

Малко след като Роберт Левандовски бе, може би, пресилено изгонен за два жълти картона в рамките на само 20 минути, директен червен бе показан и на Жерар Пике. И то в последния му двубой за каталунците.

Централният защитник бе изгонен след края на първото полувреме заради думите си към съдията. Не е ясно какво точно е казал Пике на рефера, но явно е било достатъчно сериозно, за да му донесе директен червен картон.

За щастие на гостите, това не редуцира допълнително тима на Барса до девет души, тъй като Пике бе резерва. Наставникът на каталунците Шави каза, че е имал намерение да пусне Пике в игра през втората част, но тази възможност така и не му се удаде.

"Пике щеше да вземе участие днес, защото Кристенсен се възстановяваше от контузия, а Ерик (Гарсия) не се чувстваше добре", каза Шави след мача. Датчанинът трябваше да изкара 74 минути на терена, но на негово място след това се появи Гави, а не друг централен бранител, тъй като Барса трябваше да преследва победата, достигайки я пет минути преди края след страхотен гол на друга резерва - Рафиня.

Така Пике ще запомни края на кариерата си с изгонването си в мач, в който дори не взе участие.

Това бе последния двубой за Барселона преди паузата за Световното първенство. Следващият мач за тима на Шави е дерби на Каталуния срещу Еспаньол на "Камп Ноу". За него Барса ще бъде не само без Пике, но и без Левандовски, който има 18 гола в 19 мача от началото на сезона.