Опашкар попари надеждите на Милан за Шампионската лига

Опашкар попари надеждите на Милан за Шампионската лига Снимка: Getty Images

Милан може и да е на полуфиналите в Шампионската лига този сезон, но в следващия почти сигурно няма да участва сред най-добрите, след като допусна загуба с 0:2 при визитата си на Специя.

"Росонерите", като че ли, бяха концентрирани изцяло върху реванша срещу Интер след загубата в първия мач със същия резултат.

Домакините бяха по-острият отбор в двубоя и заслужено стигнаха до трите точки, които могат да се окажат от жизненоважно значение в борбата им за оцеляване.

Двата гола паднаха в рамките на 10 минути в края на срещата. В 75-ата Майк Менян капитулира след няколко добри спасявания. Пшемислав Вишниевски се възползва от разбъркване в наказателното поле на Милан след центриране от корнер и откри резултата.

10 по-късно Салваторе Еспозито подпечата победата за Специя с прекрасно изпълнение директно от пряк свободен удар.

"Росонерите" се събудиха едва когато вече изоставаха с два гола в резултата и пробваха финален натиск, който обаче не доведе до нищо опасно пред противниковата врата. Така шампионът на Серия "А" от миналия сезон почти сигурно ще пропусне Шампионската лига през следващата кампания.

Загубата оставя Милан на петата позиция с 61 точки, на две зад четвъртия Интер, който е и с мач по-малко. 18-ият Специя пък вече има 30 точки - колкото има и Верона над чертата, но е с мач повече и по-лоша голова разлика.