Осакатен Милан превзе "Олимпико" с първа победа от пет мача

Осакатен Милан превзе "Олимпико" с първа победа от пет мача Снимка: Getty Images

Осакатен Милан взе дербито с Рома след победа с 2:1 като гост на "Олимпико" в изключително зрелище с над 20 чисти положения за гол пред двете врати.

Двамата вратари - Пау Лопес и Джанлуиджи Донарума имаха доста работа през 90-те минути и спасиха всичко, което можаха, заради което станахме свидетели на само два гола.

В 26-ата минута Симон Кяер удари греда след удар с глава, засичайки центриране от корнер, но Милан бе отборът, който се оттегли на почивката с преднина след точно изпълнена дузпа от Франк Кесие секунди преди края на първото полувреме.

Златан Ибрахимович не се намираше в добро състояние, заради което отстъпи ипзълнението на дузпата на Кесие, а малко след почивката бе и заменен принудително.

В 50-ата Жордан Верету изравни с хубав удар по диагонала от границата на накзателното поле, но осем по-късно "росонерите" отново поведоха. Анте Ребич пое топката пред наказателното поле, обърна се, освобождавайки се от защитник, след което преодоля Лопес с изстрел в далечния ъгъл.

В 67-ата Ребич също бе изваден заради травма, каквато сполетя и Хакан Чалханоглу, който отстъпи мястото си още на почивката.

До края на срещата имаше по още няколко положения и пред двете врати, като най-сериозните пропуски за Рома за изравнение на резултата направи Хенрик Мхитарян.

Така Милан се върна на победния път след четири мача без успех. Тимът на Стефано Пиоли събра 52 точки и отново е на четири зад градския съперник Интер, който по-рано победи Дженоа с 3:0. Рома пък изпадна от Топ 4 заради победата на Аталанта над Сампдория с 44 точки, на две зад бергамаските.