Още един играч на Сити се оплака от играта на Арсенал

Още един играч на Сити се оплака от играта на Арсенал Снимка: Getty Images

Джон Стоунс се превърна в поредния играч на Манчестър Сити, който критикува стила на игра на Арсенал след равенството 2:2 на "Етихад" в неделя.

Английският бранител донесе точката за "гражданите" с гол в самия край на добавеното време в мач, в който домакините играха с човек повече цяло второ полувреме заради изгонването на Леандро Тросар. Белгиецът получи втори жълт картон за разкарване на топката в края на първата част.

Според Стоунс основната цел на Арсенал в дербитата със Сити е да руши играта на "гражданите". Това се повтори и на "Етихад", особено през второто полувреме, когато "артилеристите" бяха 10 срещу 11.

През втората част головете положения бяха 24-0 в полза на Сити, точните удари - 7-0, а очакваните голове - 1,04-0.

"Те се справят доста добре през последните години. Наречете го както искате - хитро или мръсно, но те се опитват да развалят играта ни и очевидно нарушават ритъма на всички. Те го използват изцяло в своя полза. Тези малки прекъсвания спъват играта ни", коментира Стоунс пред "Скай Спортс".

Манчестър Сити е на първо място в класирането до момента с 13 точки, докато Арсенал има два пункта по-малко, заемайки четвърта позиция.

Равенството срещу лондончани продължи серията без загуба у дома във Висшата лига за "гражданите". Сити няма домакинско поражение за първенство от почти две години.