Още една минимална победа с помощ от ВАР доближи Барса до голямата цел

Още една минимална победа с помощ от ВАР доближи Барса до голямата цел Снимка: Getty Images

Барселона постигна още един минимален успех с 1:0 в Ла Лига, който доближи каталунците до титлата на Испания.

Този път беше победен отборът на Атлетик Билбао пред рекордните близо 50 000 души на "Сан Мамес".

Барса надделя след помощ от ВАР и голяма доза шанс, а на два пъти гредите спряха домакините. Марк-Андре Тер Щеген също отново направи геройства, за да запише още една суха мрежа през сезона.

Голът беше дело на Рафиня и падна в продължението на първата част, след като Атлетик беше пропуснал две изгодни ситуации.

Бускетс изведе бразилеца и той вкара, но първоначално беше отсъдена засада. ВАР се намери и установи, че Рафиня е бил в редовна позиция - 1:0.

След почивката положенията пред двете врати намаляха, а Барселона заигра доста затворено.

Беренгер беше близо до изравняване, но Тер Щеген отби удара му в гредата. Вратарят спаси изстрел и на Икер Муниаин.

В 87-ата минута Иняки Уилямс си мислеше, че е изравнил резултата, но попадението не беше признато след сигнал на ВАР.

Реферите прецениха, че Муниаин е играл с ръка, за да отнеме топката в началото на контраатаката, която доведе до гола.

Така трите точки останаха за Барселона и тимът е с 9 пред втория в класирането Реал Мадрид.