Отмениха един от червените картони срещу Манчестър Юнайтед

Отмениха един от червените картони срещу Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Футболната асоциация на Англия отмени червения картон, получен от бранителя на Саутхемптън Ян Беднарек в двубоя срещу Манчестър Юнайтед.

Беднарек видя червения цвят 5 минути преди края на срещата във вторник, когато Майк Дийн му свири дузпа за нарушение срещу откъсващия се Антони Марсиал.

Решението беше доста спорно, а за капак Дийн извади и директен червен картон на защитника, който по-рано в срещата си беше отбелязал автогол.

Юнайтед разгроми съперника с 9:0 (изравнен рекорд за най-голяма победа във Висшата лига), а този червен картон, както и онзи на Давид Луис от Арсенал срещу Уулвърхемптън същата вечер, предизвикаха множество дискусии.

От Саутхамптън внесоха жалба срещу изгонването на Беднарек и ФА я уважи - така футболистът ще може да играе в следващия кръг срещу Нюкасъл.

В злополучния мач срещу Юнайтед, Саутхемптън трябваше да играе в намален състав още от втората минута, когато Майк Дийн изгони дебютанта Александър Янкевич.